A Bathing Ape

Історично вийшло, що японці полюбляють копіювати. Скоріше, наслідувати, обовʼязково вносячи щось своє. При чому для них це не є чимось поганим, а навпаки - це такий собі спосіб виразити захоплення. Саме таким чином вчинив творець BAPE Nigo, випустивши у 2002 році BAPE STA, що по суті було бутлеґом Nike AF1. Ідея проста. Nigo - справжній японець, а низькі Форси - його улюблений силует.

Зайшли, як в суху землю. Тільки уявіть: початок-cередина 00х, на зміну тренду Y2K приходить MC Bling. Товариство просять кольорів та блиску, а Nike AF1 вперто наганяють суму звичайною шкірою та нудними кольорами.

На сцені зʼявляються лакові Bape Sta кольору Скітлз, і тут мав би бути мем з паном Джокером де він стверджує, що народ зʼїхав з глузду. Бо так і було. А ще, рітейл був вдвічі дорожче Форсів, і їх було не придбати через шалений попит та мізерний ліміт. BAPE у кращих традиціях.

Більш того, пізніше додали матеріали на кшталт вельвету та ще один козир. Колаборації. Багато колаборацій, та ще й яких. Kaws, Daft Punk, Kanye (репер такий), Spongebob, Marvel.

І що ви думаєте?

Nike нічого з цим не зробив. Хіба що, лакові AF1 десь там через кілька років. Чому? Справжньої причини товариство не знає й досі, зате є кілька теорій - від закінчення дії терміну патенту до володіння Nike часткою BAPE. Втім, Nike нарешті побачили у BAPE загрозу і перейшли до дій, подавши позов до суду у січні цього року. Не пройшло і 20 років, ага.

Та чи настільки круті ті Бейпи?

Настільки. Бо й досі пропонують дещо більше за звичайні Форси. Ба більше, якщо перші релізи в плані якості шкутильгали на обидві ноги, то релізи останніх кількох років - зовсім інший рівень. Неймовірна шкіра, відмінне виконання, запах. Чи вийде у Nike придушити Bape? Подивимось. Проте сам позов свідчить тільки про одне: Bapesta - мабуть, найкращий приклад найщиріших лестощів.